11 marca 2021 4853 komentarzy

W trosce o piękne włosy

Pielęgnacja włosów to coś więcej niż tylko mycie, czesanie i stylizacja. Pielęgnacja to celowe działanie, ukierunkowane na odżywienie, regenerację i wzmocnienie włosów. Włosy to niewątpliwie nasza wizytówka. Z tego powodu powinniśmy poświęcać im więcej uwagi. Jeśli marzysz o pięknej fryzurze i włosach pełnych zdrowia i witalności. Nastaw się na pielęgnację na najwyższym poziomie i podaruj włosom to, co najlepsze.

Szampon zastosowanie

Głównym zadaniem szamponu jest mycie skóry głowy i włosów. Oczyszczenie skóry głowy z zanieczyszczeń , nadmiaru łoju , oczyszczenie łodyg włosów i pozostałości preparatów kosmetycznych. Szampon zawiera cząsteczki zwane surfaktantami. Emulgują one zanieczyszczenia, brud i sebum, umożliwiając ich połączenie się z wodą. Dzięki temu podczas spłukiwania wszystkie zemulgowane zanieczyszczenia, brud i sebum zostają wraz z wodą usunięte z powierzchni włosów i skóry głowy. Im więcej zanieczyszczeń, brudu i sebum wiąże się z cząsteczkami środków powierzchniowo czynnych (surfaktantów), tym mniej szampon się pieni. Dlatego gdy myjesz naprawdę brudne i przetłuszczone włosy, przy pierwszym myciu nie wytworzy się zbyt duża ilość piany. Kiedy jednak umyjesz włosy po raz drugi, przekonasz się, że piany jest znacznie więcej. Niektóre szampony wzbogacone są składnikami nawilżającymi, które pielęgnują włosy oraz odbudowują ich naturalną strukturę i barierę ochronną.

 

Odżywka zastosowanie

Skuteczna odżywka do włosów to klucz ich prawidłowej pielęgnacji. Wszystkie włosy kochają odżywki, pod warunkiem, że są odpowiednio nakładane. Odżywka do włosów to kosmetyk, którego celem jest ochrona włosów przed uszkodzeniami, a także regeneracja zniszczonych kosmyków, lecz głównym zadaniem odżywki do włosów jest zatrzymanie wody zawartej w ich wnętrzu. Działanie odżywek uzależnione jest od ich składu, który może zawierać zatrzymujące wodę humektanty, takie jak gliceryna, sorbitol czy glikol propylenowy lub środki delikatnie natłuszczające, na przykład olejki eteryczne. Istnieją również takie produkty pielęgnacyjne, które chronią fryzurę przed działaniem czynników zewnętrznych, między innymi przed chlorem, promieniowaniem UV, zanieczyszczeniami czy skutkami modelowania na gorąco. Różne odżywki stosuje się do włosów zniszczonych, farbowanych, przetłuszczających się, normalnych czy z łupieżem. Odżywkę należy dopasować do rodzaju posiadanych włosów, jednak każdej kobiecie odradza się stosowania produktów zawierających parabeny oraz alkohole. Dobre kosmetyki tego typu będą charakteryzowały się stosunkowo krótkim, wartościowym składem, w którym warto szukać olejków, maseł, pentanolu, protein czy aloesu.

 

 

Maska zastosowanie

Maska do włosów jest kosmetykiem, który najsilniej regeneruje, odżywia i wzmacnia włosy. To kuracja, która dociera nieco głębiej w struktury włosów, nie działa jedynie na ich powierzchni. Dobra maska do włosów działa też na skórę głowy. Jest gęsta, treściwa i zawiera szereg odpowiednio dobranych substancji aktywnych. Maska na włosy transportuje do ich wnętrza składniki odżywcze – jest to jej główne zadanie. Istnieją też maski, które zawierają składniki poprawiające wygląd włosów, ich kolor, blask, nadające gładkości.

W opozycji do maski stoi odżywka do włosów – ma ona działać jedynie na zewnętrzną część włosa. Odżywki używane są głównie jako domykające łuski, wygładzające i kondycjonujące nabłyszczacze. Pomagają one w rozczesywaniu i stylizacji oraz chronią włosy przed uszkodzeniami, toksynami, smogiem. Większość odżywek bazuje na silikonach, a ich konsystencja jest dosyć rzadka. Odżywkę na włosach trzyma się najkrócej, bo tylko kilka minut. Maska do włosów różni się zatem od odżywki czterema aspektami:

  • DZIAŁANIEM (INTENSYWNOŚCIĄ)
  • SKUTECZNOŚCIĄ
  • SPOSOBEM UŻYCIA
  • SKŁADEM CHEMICZNYM

 Okazuje się, że włosy łatwo przeciążyć stosując nadmierną ilość składników z określonej grupy. Najbardziej newralgiczną grupą są proteiny, których nadmiar może znacznie przesuszyć włosy – zamiast miękkich, sprężystych pasm zyskamy sztywne i pozbawione blasku.