26 maja 2021

Zastosowanie masek do włosów

Czym jest maska?  To specjalny produkt, którego celem jest nawilżenie i odżywienie włosów oraz mieszków włosowych. Efektem tego powinno być nadanie miękkości i delikatności włosom oraz dostarczenie im właściwych składników odżywczych.

Rodzaje masek

Na rynku dostępne są maski przeznaczone do różnych rodzajów włosów – podział dotyczy ich stanu, czyli kondycji, a więc przed wyborem trzeba ustalić, czy włosy są suche, cienkie, grube, tłuste, przetłuszczające się itp. Informacja o tym, dla jakiego rodzajów włosów przeznaczona jest dana maska, zawsze znajduje się na opakowaniu. Należy mieć też na uwadze, czy włosy są farbowane – dla takich przeznaczone są maski mające składniki dobrane w taki sposób, aby żaden z nich nie wpływał na kolor.

Maska, podobnie jak odżywka do włosów może wspomagać nas w różnego rodzaju zabiegach. Maski nawilżające włosy które poradzą sobie z przesuszonymi włosami. Dla kobiet, które chcą wzmocnić swoje włosy polecamy maski regenerujące włosy. Dla zwiększenia objętości np. włosów bardzo cienkich polecamy maski do włosów cienkich. Maskę, wiec podobnie jak odżywkę, dobierz do problemu, z jakim się zmagasz bądź indywidualnych potrzeb Twoich włosów:

  • dla włosów po koloryzacji polecamy maski do włosów farbowanych
  • dla włosów kręconych polecamy maski do włosów kręconych
  • do wygładzenia włosów polecamy maski wygładzające włosy

Jak stosować maskę?

Maskę najlepiej nałożyć na umyte, oczyszczone z łoju i wszelkich zabrudzeń włosów. Jednak nie na całkiem mokre, ale przynajmniej lekko osuszone ręcznikiem. Okazuje się, że ma to duże znaczenie, ponieważ woda z włosów rozrzedza maskę, przez co jest ona mniej skuteczna, a ponadto spływa z włosów i nie nakłada się tak, jak powinna. Przed nałożeniem maski, dobrze jest rozczesać włosy, dzięki temu bowiem zapewnimy włosom jeszcze lepsze odżywianie. Trzeba to jednak zrobić bardzo delikatnie, ponieważ mokre włosy są bardzo podatne na wszelkie uszkodzenia mechaniczne.

Jak długo trzymać maskę na włosach?

Producenci zalecają by około 15 – 30 minut pozostawić maskę na wilgotnych włosach i jest to jak najbardziej optymalny czas. Zbyt krótkie trzymanie maski (kilka minut) nie przyniesie żadnych efektów, składniki nie zdążą się wchłonąć w strukturę włosa, natomiast zbyt długi czas, spowoduje, że łuski włosa staną się zbyt miękkie, co może prowadzić nawet do wypadania włosów. Trzeba jeszcze pamiętać, że skóra głowy może być także mocno podrażniona, jeśli maskę pozostawimy np. na całą noc, zwłaszcza pod czepkiem. Po 30 minutach włosy delikatnie spłucz letnią (ale nie gorącą) wodą. Maskę najlepiej nałożyć wieczorem, dzięki czemu włosy możemy suszyć naturalnie bez konieczności używania suszarki.

SESDERMA SESKAVEL Maska z keratyną 200 ml

BABUSZKA AGAFIA maska do włosów drożdżowa

Nanoil Maska do Włosów z Algami 300 ml

Nanoil Maska do Włosów z Olejkiem Arganowym 300ml

NANOIL Liquid Silk Hair Mask 300ml

BANDI Tricho -maska wzmacniająca do skóry głowy 500ml

 

Jeśli zraziłaś się do masek nie przekreślaj ich jeszcze. Czasem wystarczy spojrzeć na problem w inny sposób. Może po prostu za dużo nałożyłaś na włosy lub za długo trzymałaś. Wybór jest tak szeroki, że z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie.